STAY TUNED – VAŠA SVADOBNÁ KAPELA

Milé budúce nevesty a ženísi (áno, množné číslo od slova ženích je ženísi :D ), vitajte na našom blogu. Ak čítate tento článok, pravdepodobne vás onedlho čaká váš veľký deň „D“. Možno ste už začali so svadobnými prípravami a zastavili ste sa práve pri hudbe. Alternatív je veľa a možno ani neviete, odkiaľ začať. My vám s tým skúsime poradiť a minimálne vám trošku ozrejmíme, ako to vyzerá, keď vašich svadobčanov baví kapela Stay Tuned :)

V prvom kroku vám ďakujeme, že ste klikli na náš web a že čítate tieto riadky. Už to, že vás naša kapela zaujala, je skvelé. Či už nás v konečnom dôsledku pozvete na vašu svadobnú párty alebo nie, momentálne nie je až tak dôležité. Podstatné je, aby ste si vybrali kapelu, s ktorou budete stotožnení od začiatku až dokonca, a vtedy je tu vysoká pravdepodobnosť, že budú všetky strany spokojné :) Ako to teda vyzerá, keď hráme my?

KAŽDÁ SVADBA JE INÁ

Toto nie je len fráza, ale to je to fakt. Každý z vás, milí snúbenci, má o svojom svadobnom dni inú predstavu. Každý z nás je rozdielny, a preto máme aj rôzne očakávania. Pre niekoho je zo svadobného dňa najdôležitejší priestor, pre iného jedlo a pre ďalšieho kapela. Aj preto v úvode našej spoločnej komunikácie často hovoríme, že ku každému eventu pristupujeme individuálne, a aj v praxi to je naozaj tak. Pokiaľ je to v našich silách, snažíme sa vám vyhovieť do maximálnej miery, aby bol váš deň taký, aký ste si ho vysnívali. Všetko je o komunikácii a keď sa chce, kompromis a riešenie sa vždy nájdu. Preto sa nehanbite pýtať, radi vám odpovieme, prípadne vás nasmerujeme či poradíme. Upresníme si repertoár, časy a dĺžku hrania, príchody a odchody, váš ďalší program, technické zabezpečenie… Jednoducho, všetko detailne preberieme, naplánujeme, vymyslíme a zrealizujeme.

Svadba Naďka & Lukáš, Meridiana, Prievidza. Foto: Vanda Mesiariková

Svadba Naďka & Lukáš, Meridiana, Prievidza. Foto: Vanda Mesiariková

ČO A AKO DLHO HRÁ KAPELA?  

Repertoár kapely je zameraný najmä na rock & pop, a preto u nás ľudovky nenájdete. Nič proti ním nemáme, veď je to kus našich slovenských tradícií, ale rozhodli sme sa ísť touto cestou a piesne na ľudovú nôtu sme prenechali ďalším šikovným kolegom. V našom playliste nájdete známe zahraničné, slovenské a české tanečné spevavé hity od interpretov ako ABBA, The Beatles, Eric Clapton, Tina Turner, IMT Smile, Dara Rolins, Elán či Richard Müller. Jednoducho, namixovali sme pre vás to najlepšie z najlepšieho. Aby ste vedeli, o čom hovoríme, vypočujte si ukážky našej produkcie, ktoré nájdete TU. Onedlho vypustíme do sveta aj naše nové video, ale o tom inokedy. Teraz späť k téme. O ľudové piesne sa väčšinou postará cimbalovka či DJ, ktorí ochotne vyhovejú vašim požiadavkám. Zažili sme už rôzne svadby a napríklad aj také, kde nezaznela ani jedna ľudová pieseň. Aj tu opäť platí, že svadba je záležitosť, ktorá sa dá ušiť presne na mieru. Naše hudobné vstupy sú väčšinou rozdelené do niekoľkých blokov, ktoré trvajú približne 40 min. Počet blokov je opäť individuálna záležitosť, pretože všetko sa odvíja od vašej predstavy a ďalšieho programu. Na svadbách ich stihneme väčšinou 3-4, niekedy však 5. Veľa a či málo? Tak akurát. Sami budete prekvapení, ako rýchlo beží čas na svadbách. Večera, fotografovanie, vstup moderátora či starejšieho, nejaká súťaž… Verte nám, niekedy máme čo robiť, aby sme vôbec stihli niečo zahrať a unaviť vás na tanečnom parkete :). Dĺžka jednotlivých blokov je rôznorodá, pretože ani tú najdokonalejšiu svadbu nenaplánujete presne na minútu, preto niekedy začiatok a koniec bloku riešime operatívne na mieste. A ak vám môžeme poradiť, ani si veľmi nelámte hlavu s úplne presným timingom, pretože na svadbách je vždy všetko inak. A to je na tom to krásne :). Nestresujte sa hodinkami, odložte telefóny a scenáre, a užívajte si prítomný okamih. Podstatné je, aby ste si svoju svadbu poriadne užili.

Svadba Katka & Janko, Zwicker, Prešov

Svadba Katka & Janko, Zwicker, Prešov. Foto: Branislav Hanus

INTERNACIONÁLNE SVADBY

V poslednej dobe máme tú česť hrať stále častejšie na medzinárodných svadbách, kde je nevesta či ženích zo zahraničia. Takéto svadby máme veľmi radi, pretože je zaujímavé sledovať prelínanie rôznych kultúr. Zahraniční hostia sú nadšení zo slovenského folklóru a tradícií, no a naši Slováci sa zase nevedia vynadívať na veselých Angličanov, pre ktorých je vždy prekvapenie, že na slovenských svadbách je alkohol zadarmo :). Cheers! V každom prípade, práve takýmto svadbám vieme prispôsobiť náš repertoár a ani komunikácia v angličtine či nemčine nie je žiadny problém.

Svadba Eva & Kevin, Bojnický dvor, Bojnice. Foto: Vladimír Králik

Svadba Eva & Kevin, Bojnický dvor, Bojnice. Foto: Vladimír Králik

KAM ZA VAMI PRÍDEME? TAM, KAM NÁS POZVETE!

Síce pochádzame z Prievidze, no doma sme tam, kde ste vy. Cestovanie patrí k našej profesii, a preto sa nehanbite ozvať, aj keď plánujete svadbu v Tatrách, Bratislave či Košiciach. Minulý rok sme si napríklad zahrali aj na svadbe v Českej republike. Naše malebné Slovensko nie je až tak veľké a keďže máme kvalitné diaľnice (haha), tak sme všade rýchlo :D.

Svadba Mirka & Martin, Hotel Impozant, Valča. Foto: Marek Zelina

Svadba Mirka & Martin, Hotel Impozant, Valča. Foto: Marek Zelina

SVADOBNÝ BALÍK

Pokiaľ máte už teraz hlavu v smútku z toho, čo všetko musíte ešte pred svadbou vybaviť, tak nezúfajte. S kolegami umelcami sa dobre poznáme a vieme vám odporučiť tých najlepších. S radosťou vám pomôžeme pri výbere DJ-a, svadobného moderátora, výzdoby, fotografa, kameramana, atď. Vždy sa veľmi tešíme, keď sa na svadbách stretneme celý „svadobný tím“ a vtedy je ešte 100x viac veselo, ako za iných okolností. O tom, s kým radi spolupracujeme, sa dočítate na našom blogu onedlho, pretože pripravujeme článok aj na túto tému, takže zostaňte naladení :).

Svadba Eva & Igor, RS Púšť, Prievidza

Svadba Eva & Igor, RS Púšť, Prievidza

Milí naši, ak ste sa aj na základe týchto riadkov rozhodli pre kapelu Stay Tuned, máme obrovskú radosť! Nestrácajme teda čas a o voľnom termíne a cene sa informujte TU. Už teraz sa na vás tešíme :) No a aby vám neunikli žiadne novinky a pikošky, sledujte aj náš FACEBOOKINSTAGRAM.

Od nás zatiaľ všetko, pac a pusu posiela Stay Tuned :)